כל מי שהולך לעשות קורס ברמנים, רוצה לדעת שבסוף הקורס הוא יוכל להתחיל לעבוד ולהרוויח כסף. נכון, רק סיימתם ללמוד ואין לכם ניסיון, אבל יש לנו חדשות בשבילכם זה לא אומר שיהיה לכם קשה למצוא עבודה. כמו כל תחום, בשביל להרוויח יפה ומהר, צריך להעז, לבלוט ולפעמים גם ליזום.

.המומחים של בר מאסטר נותנים לכם כמה טיפים מעשיים איך תוכלו להגדיל את הסיכויים שלכם בשטח ולמצוא עבודה סבבה, כזו שתאהבו להגיע אליה בכל יום

באמצעות בית הספר בו למדתם

דרך אחת למצוא עבודה טובה היא באמצעות בית הספר שבו למדתם. בתי ספר רציניים בתחום נמצאים בקשר קבוע עם גורמים בתעשייה ויכולים לכוון אתכם ולהמליץ לצד השני.

הדרך הזו בדרך כלל מתקיימת בשני תנאים, אתם לומדים בבית ספר מוכר ורציני, כזה שעסקים פונים אליו כי הם יודעים שמי שסיים שם הוא בעל מקצוע איכותי ושני ולא פחות חשוב, אתם צריכים לבלוט מעל כל האחרים. בכל קורס יש מי שרואים עליו התחום פשוט מתאים לו. משהו בגישה, בהגשה, בדרך שבה הוא מתנהל צועק אני ברמן טוב, אם אתם רוצים למצוא עבודה בקלות, נסו להשאיר איזשהו רושם כבר במהלך הלימודים, תנו את כל מה שיש לכם מהשיעור הראשון ואל תחכו לסוף.

יועצי בר מאסטר מלווים את הבוגרים בשוק העבודה לאורך כל התהליך, ממליצים, מפנים ונמצאים בקשר קבוע עם גורמים בתעשייה.

תנו ערך מוסף

דרך נוספת לבלוט זה לתת ערך מוסף למול מעסקים פוטנציאלים, אם למשל אתם רוצים לעבוד במועדון בתור ברמנים ואין לכם ניסיון כי רק סיימתם ללמוד, נסו לחשוב איך אתם יכולים להציע טיפה יותר, אולי באמצעות קורס נוסף כמו קורס להטוטי בר, יכולות ריקוד מיוחדות שיכולות להשתלב במקום או כל יתרו אחר.

אם אתם רוצים עבודה רגועה יותר בשעות היום בבית קפה או מסעדה, ניסיון במלצרות או קורס מלצרות כהשלמה ללימודי ברמן יכולים בהחלט לספק לכם יתרון, למרות חוסר הניסיון על הבר, היות ואתם יכולים לחלק את העבודה בין מלצרות לבין איוש עמדת הבר.

הגדילו ראש ואל תפחדו ליישם את מה שלמדתם בקורס

מעסקים מחפשים כל הזמן עובדים עם ראש גדול, כאלה שיכולים להצעיד את המקום קדימה. היתרון העצום של ברמנים שעשו קורס ברמנים על אלה שלא, זה שבמהלך הקורס לומדים ומתמקצעים בכול. ברגע שתכנסו לעבודה, תוכלו להציע למקום להגיש קוקטיילים מיוחדים שאתם יודעים להכין כך שהמוניטין של הבר במקום יעלה, ימכור יותר ויכניס יותר כסף.

אם למדתם בבית ספר כמו בר- מאסטר ועברתם קורס ברמנים מלא, יש לכם את הידע והיכולת לתפעל כל בר ולהציע יותר מסתם מלצר שקודם להיות ברמן ויודע דברים מאוד בסיסיים או רק מה שלימדו אותו במקום. סמכו על עצמכם ועל הכלים שקיבלתם ותנו את הטוב ביותר שלכם בכל ראיון עבודה אליו תגיעו