אם אני אטייל לי בשדות האגבה של חבל חליסקו ואשאל את ה"אלחימדורים" אותם עובדי שדות האגבה שדואגים לשלום הצמח יותר משלומם לפעמים , סליחה היכן ה"פטרון" ? הם תמיד יפנו את מבטם בחיפוש דומה אחריו , הפטרון בשפה הספרדית ובעם המקסיקני מתייחס לבוס.
כשג‘ון פול דה- יוריה (john paul de joria) ומרטין קראולי (martin crowley) ייסדו את חברת פאול מיטשל סיסטם (paul mitchell systems) , האג‘נדה שדיברה אל ליבם וחלומם היה לייצר את הטקילה הטובה ביותר בעולם… כן כן , לייצר טקילה שאם ניקח כל בקבוק בכל סדרה הוא יהיה הטופ של קטגורייה זו.
וכך היה , כשהמותג "פטרון" (patron) דואג לכך שכל אחד מבקבוקי כל הסדרות ייוצר אך ורק מ100% אגבה כחולה הנה מובטחת לנו חווית טקילה שונה לגמרי , בעלי החברה מייחסים למותג פטרון התייחסות שמוכרת מעולמות אלכוהול אחרים , המושג של "אולטרא פרימיום טקילה" , וכשהחברה מקפידה על כך שכל בקבוק יבוקבק בעבודה ידנית ובנוסף חותמת אישית המעידה על המס הסידורי הייחודי לו אנו רואים הקפדה על חוקים מאד מוכרים מועולמות הוויסקי לדוגמא, ובכך החברה מייקרת עצמה ומראה לשוק שהמותג פטרון מהווה קטגוריית איכות בפניי עצמה.
וכשאנו נבחן את עדת המעריצים של מותג זה נבין שהרצון של החברה בא לידיי הגשמה , הטקילה זכתה במס‘ רב של פרסים בינלאומיים , מסעות פרסום יחודיים , מיתוג לא ע"י רצון להיראות כמותג מקסיקני עממי אלה כמשקה שאם נשב על יאכטה במונאקו ונבקש פטרון זה יהיה הדבר הכי מתבקש , עדת המעריצים של החברה כוללת ראפרים מפורסמים שדאגו להלל את המשקה בלא פחות מ-45 שירים , האמן המפורסם ביותר "young joc" שבכל שיר רביעי שלו המותג פטרון מודגש!!! וכן מדובר באמן פלטינה.
ללא ספק החברה רכשה לעצמה מקום של כבוד ולא בכדי , כשהמותג הצעיר ביותר של החברה עובר זיקוק דודי כפול , תהליך יקר ואיכותי לכשעצמו , וכשמחיר מותג זה ה"פטרון סילבר" מתחיל ב 45 $ הרי לנו מותג שייצא מבית טוב ומתאים לתג המחיר שלו , פטרון שינתה כמו כן את תפיסת השתייה המסורתית והכניסה את הפטרון לכוס ה"אולד- פאשיין" , לא עוד שאט.
קטלוג המוצרים של החברה נרחב מאד , ולישראל מגיעים כמעט כל מותגי הפטרון , patron silver ,gran patron,patron rsaepodo,patron anejo.
ועוד מס מותגי עלית של החברה , המותג הנפוץ יותר הוא הגראן פטרון שעובר זיקוק דודי משולש מה שהופך את המשקה לנעים וחלק לשתייה , כמו כן החברה מייצרת ליקר הדרים על בסיס הפטרון שנקרא "citronge patron".