אתם מוצאים את עצמכם שותים בירה עם החבר הכי טוב. הרבה זמן לא נפגשתם ואתם מתים להשלים פערים, אבל מה… המילים פשוט לא צצות. מהמצבים שפשוט כדאי או להזמין חשבון או לשתות כמה שיותר. אבל אל דאגה! כאן הכנו לכם את ערכת החירום לשתיקות המביכות בפאב המקומי וקיבצנו כמה עובדות מגניבות ובהחלט מפתיעות על בירות. פייר, גם אנחנו הופתענו מחלק מהדברים שמצאנו. אז קדימה לדרך!

האבולוציה של הבירה

פעם קראתי ספר שדיבר על ההדדיות בין הכלב לאדם ועל הטענות של חוקרים על כך שאולי האדם השפיע על הכלב והפך אותו לחיה מבוייתת אבל גם לכלב הייתה השפעה אדירה על האדם – מעין חלקיק קטן באבולוציה. גם הבירה היא חברו הטוב ביותר של האדם ומלווה אותו לא מעט שנים. כחמשת אלפים שנים יותר נכון. זאת על פי ממצאים אריכולוגיים של מתכונים עתיקים.

Girls Power – בירה בעת העתיקה

למין היפה לא חסרות סיבות להתגאות בעצמו. שתי פעולות בבת אחת, יכולות מוכחות גבוהות יותר בניהול כספים וכדומה וכדומה. אז לנשים שבקהל, יש סיבה נוספת ללכת זקופות וזאת מכיוון שעל פי מחקרים היסטוריים מבשלי הבירה הראשונים בהיסטוריה היו בנות. הרבה כוח בידיים במקרה ופורצת שביתה.

מי אמר שהקולוניאליזם רק הרס את העולם?

הבריטים היו אלופי השחצנים ורצו להפיץ את התרבות הבריטית ברחבי העולם הפראי והלא מתורבת. לכל הפחות מדובר בהרבה אהבה עצמית שגורמת לנו לזוז בכיסא אבל! ויש אבל גדול! אפשר למצוא גם כמה יתרונות. הודו הייתה הדובדבן שבקצפת עבור הכתר הבריטי והבריטים השקיעו המון כוח אדם במושבה החדשה. המלכים הבריטים רצו להרגיש בבית והביאו איתם את הבירה האהובה עליהם – פייל אייל. למרבה הצער, המסע הארוך בספינה גרם לבירה להתקלקל. הבריטים לא אמרו נואש והוסיפו עוד אלכוהול לתערובת. התוצאה – פייל אייל הודי שנמכר עד היום.

Cenosillicaphobia

הצלחתם לקרוא את זה? הזדהתם עם הכתוב? לא? יופי. מדובר בפוביה שאנחנו היינו קוראים לה יותר "קללה" והיא: פחד מכוסות בירה ריקות.