והנה אולי זה הזמן לתופעה הנדירה הנוספת, וודקה ישראלית ששוברת את הסטיגמה הרווחת על וודקות תוצרת ארץ. וודקה "סארוס", וודקה תוצרת ישראל בעלת חומרי גלם עם עבר של אלופים , אך לפני שנתמקד בחומרי הגלם בואו נבדוק למי מגיעים השבחים על "תופעת האלכוהול" הישראלית.
ירון קנור ויהונתן הפנר , שני חלוצי אלכוהול ישראליים אמיתיים הבעלים של Y&Y SPIRIT ו"החברת הבינלאומית לאלכוהול ומשקאות חריפים", שכבר עלו על הצלחה אחת בדמות ליקרי ה Y צ‘ילי (Y RED Y GREEN ) , הם המוחות שמאחורי וודקה סארוס. שיתוף הפעולה בינהם הוא זה שהוליד כבר מותגים מוצלחים וכך רצונם מהוודקה החדשה שיוצאת לשוק בימים אלו במארז השקה ומחיר אטרקטיבי , אך בואו נחזור ל "חומרי הגלם של אלופים" .
כידוע לייצור וודקה נוכל להשתמש במגוון רחב של חומרי גלם , חומר הגלם משתנה ממדינה למדינה ויש כאלו שיעדיפו תפו"א אדמה כמו הפולנים , כאלה שיעדיפו דגן כזה או אחר , ואפילו שימוש בענבים כחומר גלם לוודקה אינו דבר חדש (וודקה "CIROC" )
חומר הגלם בוודקה סארוס הוא קנה סוכר , ולא סתם קנה סוכר אלה קנה סוכר מדרום אפריקה , שכבר נודע לא פעם באיכותו המצויינת ושימושו במספר מותגים נוספים שזכו כבר בתחרויות גלובליות ב – 20 שנה האחרונות , וכמו השושלת של ההצלחות האחרות שמגיעות מחומר גלם זה כך גם "וודקה  סארוס".
בשנת 2009 התקיימה בבלגיה תחרות Monde selction 2009 , ושם כבר אחרי השתתפות ראשונית זכתה וודקה סארוס במדליית זהב כפולה , ללא ספק כבוד גדול מאד , ויותר מכך , נשברה הסטיגמה , הנה לנו וודקה ישראלית שזכתה בבימה בינלאומית , ובטח כבר לא תחשב כעוד "וודקה תוצרת ארץ" , אלה כמוצא איכות מהשורה הראשונה.
אז לאחר השבחים הראויים בואו נתמקד במוצר עצמו , וודקה סארוס מיעודת להיות וודקה כשרה, ולא רק כשרה אלה אחת שכשרה לפסח , כן כן … כשרה לפסח , רק תחשבו על הכיף שלשבת בחול המועד פסח ולהנות מוודקה טובה ולא לחשוש מכשרות המוצר , ועוד יותר מכך שסך המוצרים הכשרים לפסח הינו סל מוצרים די מוגבל והנה לנו מוצר מנצח שיעביר לנו את הפסח עם חיוך .
אז בכדי באמת לדאוג שהמוצר יוכשר כראוי הוודקה מסוננת  סינון  משולש בארץ , מערכת מיוחדת של פילטרים שבה נמצא בסננים טבעיים כמו בזלת , פחם ומינראליים , וכמובן ידוע לנו כבר שהמים הם אחד מהמרכיבים החשובים ביותר בוודקה איכותית , בסארוס מים הזורמים במדרונות הרי יהודה שבאזור ירושלים , פשוט רוח הקודש עוטפת את המשקה..
אז לאחר סקירה ראשונית הנה שאלת השאלות , האם באמת וודקה ישראלית יכולה להתמודד מול השוק המתרחב של מותגי הוודקה הבינלאומיים שמציפים אותנו משנה לשנה? , התשובה לא תאחר להגיע ולפי דעת מומחים ודעתו של ירון קנור , ללא ספק מדובר במוצר מהשורה  הראשונה שעתיד לכבוש את השוק הישראלי ולהתמודד בגאון מול המוצרים האחרים שקיימים.

איפה ניתן למצוא ובכמה?

את הסארוס ניתן למצוא במיטב חנויות האלכוהול המובחרות במחיר השקה של 35 ש"ח , במארז השקה מהודר הכולל גם כוס ממותגת , את כשרות המוצר מעניקה לא פחות מבד"ץ של העדה החרדית בירושלים , וכשרות לפסח ע"י הרבנות ירושלים, מבחינת הכשרות המוצר עומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר ללא ספק.
אז המלצת הבית צאו לחנות האלכוהול הקרובה לביתכם וריכשו וודקה ישראלית מצויינת ללא ספק , תהנו.
את המשקה ממולץ להגיש קפוא בשוט , או בתוספת למשקה קל האהוב עליכם.