ברמן הוא מקצוע לכל דבר ועניין וברמנים טובים אשר עובדים במקומות "נחשבים" יכולים ליהנות מעבודה מסודרת וממשכורת יפה. בכדי להשתלב בעבודה הזאת וליהנות מכל היתרונות אותם היא טומנת בחובה, חשוב מאוד לעבור בשלב הראשון קורס ברמנים. ישנם בתי ספר שונים ברחבי הארץ אשר מציעים קורסים כאלו. כאשר ההמלצה היא לבחור בקפידה את אותה המסגרת ולוודא שהיא עונה על כל הדרישות והצרכים שלכם ומספקת לכם מסגרת איכותית ללמוד את כל רזי המקצוע – כידוע, השכר של ברמנים מורכב גם מטיפים וברמן מקצועי ומיומן אשר מבצע את עבודתו בצורה מצוינת ולא פחות, ירוויח בדרך כלל טיפים גבוהים יותר מאשר ברמן שהינו בעל ידע בסיסי בלבד.

מה לומדים בקורס ברמנים?

קורס ברמנים נמשך בדרך כלל בין חודש לחודשיים – כאשר משך הקורס תלוי בתדירות המפגשים ובאורכו של כל מפגש. במהלך הקורס התלמידים לומדים להכיר את כל הסוגים של המשקאות האלכוהוליים, איך לערבב ביניהם, איך ליצור סוגים שונים של קוקטיילים, שירות לקוחות, איך למזוג בירה, שיטות עבודה שונות ועוד.. קורסים רבים יציעו לתלמידים לא רק את רכישת הידע העיוני אלא גם התנסויות בפועל – בחלק מהמקרים ההתנסויות יהיו עם משקאות אמתיים. חשוב לציין שכל קורס ברמנים יציע תכנים שונים במקצת ולכן, ההמלצה היא לערוך בדיקות מקדימות ולוודא במסגרת אותן בדיקות, מה הם החומרים הנלמדים באותם הקורסים, אלו התנסויות אתם עתידים לעבור ובעצם כל פרט אחר אשר יסייע לכם להבין האם הקורס הזה אכן יהווה את המסגרת המתאימה לעבור בה בדרך להפיכה לברמנים מקצועיים.

איך למצוא עבודה?

לא חסרים מקומות אשר מעסיקים ברמנים – ברים, מועדונים, מסעדות, אולמות אירועים, בתי מלון ובתי קפה. בכדי למצוא את המקום המתאים, חשוב שתבינו בשלב הראשון את הדרישות והבקשות שלכם ממקום העבודה – עבודת הברמנים במסעדה תהיה שונה מהעבודה במועדון או להבדיל, בבית מלון – לכן, כדאי לקבל את ההחלטה לגבי המקום אשר יענה על דרישותיכם. ישנם בתי ספר המציעים לבוגרים של קורס ברמנים עזרה בהשתלבות בעבודה, במידה ובחרתם בבית ספר אר מבטיח דבר כזה, תוכלו לבקש להיעזר בו. כמובן, שהדרך הטובה ביותר למצוא עבודה, היא פשוט להגיע בפועל לברים ולמסעדות ולשאול אם הם מחפשים ברמנים – מדובר במקצוע בעל תחלופה גבוהה, כך שאם תשקיעו בחיפוש בסופו של דבר תמצאו מקום עבודה אשר יענה על כל הדרישות שלכם.