מחפשים עבודה מאתגרת, מעניינת, באוירה צעירה ותוססת? רוצים להרוויח כסף טוב בסביבת עבודה שהיא למעשה בילוי בפני עצמה? ובכן אם תשובתכם לשתי השאלות הללו הינה חיובית, הרי שעבודה בתור ברמן היא לחלוטין העבודה המושלמת עבורכם. קורס הברמנים, המשלב לימוד עיוני הכולל הכרה עם סוגי משקאות, סוגי קוקטיילים ועוד עם התנסות מעשית המספקת לתלמיד את מירב הכלים הנדרשים לו לעבודה בבר.
על מנת להקל על התלמיד החדש ריכזנו עבורכם מספר מושגים וטיפים שיעזרו לכם להכיר את התחום:

הגשה נכונה של בירה

טרם הגשת בירה בבקבוק ללקוח היושב על הבר, חשוב מאוד לוודא עימו האם הוא מעוניין שנמזוג לו את הבירה לכוס, שכן ישנם כאלה המעדיפים לשתות בנוחות מכוס המותאמת לשתית בירה וישנם המעדיפים לשתות ישירות מהבקבוק. כמו כן, כאשר מוגשת בירה בבקבוק החתום בנייר אלומניום, נהוג להשאיר את פקק הבקבוק כאשר נייר האלומיניום הוא המחזיק את הפקק בלבד, ובכך להימנע מבריחה של גזים עד לשתיית הבירה על ידי הלקוח.

מזיגה נכונה של יין

מזיגה נכונה של יין הינה מזיגה סיבובית, תוך הרמת פתח הבקבוק עם סיום המזיגה וזאת על מנת להימנע מנשירה של טיפות יין בסוף המזיגה. כמו כן גם במידה והלקוח הזמין בקבוק יין שלם מקובל למזוג את היין לכוסות לאחר שאחד הסועדים טעם ואישר את טעמו של היין.

התאמה של כוסות לסוג המשקה

אחד השלבים הבסיסים אותם על כל ברמן לדעת הוא התאמה של סוג הכוס לסוג המשקה אותו הזמין הלקוח. לדוגמא, לצד בירה מוגשת כוס לונג דרינק, וויסקי מוגש בכוסות לאו בול וכו. כמו כן חשוב להקפיד על הגשת כוסות מפולשים בלבד ולהימנע מהגשת כוסות עם טביעות אצבעות או שברים.

התנהגות נכונה של ברמנים בבר

ברמן מקצועי ומנוסה לעולם לא עומד חסר מעש בבר, הוא תמיד ימצא לקוח חדש לשרת, כוסות לפלש או קוקטייל חדש לנסות. עמידה ללא מעש עלולה להיתפס כלא רצינית ו/או לא מקצועית.