מוחיטו – קובה

אז נפתח את הכתבה עם קצת מצב רוח קריבי. איי שם בקובה החמה והתוססת  הומצא אחד הקוקטיילים המרעננים. המוחיטו – משקה לימונים המבוסס על רום, מים מוגזים ומנטה הוא אחד מן הקוקטיילים המפורסמים וידוע בין היתר כמשקה האהוב על הסופר ארמנסט המינגווי. הדעות חלוקות בכל הנוגע למקור המצאתו. רבים מאמינים שהמשקה הומצא על ידי עבדים אפריקאים שעבדו בשדות קני סוכר ונתנו לו את שמו על שם המושג מוג'ו שמשמעותו באפריקאית – לשים קצת מעט קסם.

סנגריה – ספרד

אם יש משקה ששווה להתגאות בו, אין ספק שלסנגריה ישנו מקום של כבוד. מקור שמה של הנסגריה נעוץ בצבעה האדום החזק שכן סנגר בספרדית זה דם. הסנגריה עשויה מפירות חתוכים בדרך כלל תפוחים, תפוזים, לימונים ופירות יער בשילוב עם יין אדום ולבן. באירופה צרכו את הסנגריה מאות שנים אך את פרסומה האמיתי קנתה לה הסנגריה באמצע שנות הששים כאשר הוצגה לראשונה ביריד עולמי בניו יורק. השאר היסטוריה.

אוזו – יוון

אל תמהרו להתלהב – בעוד שהמוחיטו והסנגריה מחזיקים בטעמים שקשה להתנגד אליהם, כאן נדרשת קצת יותר זהירות שכן אוזו בהחלט עונה על ההגדרה של "טעם נרכש". אוזו מזוקק מענבים ומכיל כ-45 אחוזי אלכוהול מה שהופך אותו למשקה חזק במיוחד. למשקה תוספת אניס של ליקריץ שחור שהופכת את הטעם לייחודי.

טג' – אתיופיה

המאמר קצר והמשקאות מרובים אך אנחנו לא נוותר ונציג משקה דוגמא מכל מקום בעולם! הטג' הוא יין העשוי דבש ומטופל באבקת עלים וזרדים מצמח הגשו.

סומביי – קמבודיה

סומביי הוא יין העשוי מאורז ונחשב לפופולרי במיוחד בקמבודיה. הסומביי מוגש לרוב בטעם פירותי אקזוטי יחד עם קנה סוכר שבהחלט מתאים לאווירה.