המשקה הלאומי של הונגריה זה למעלה מ 200 שנה, בזכות העובדה כי המרכיבים הסודיים של המשקה נשמרים מוסתרים גם היום.

אוניקום (Unicom)

לפני מספר שנים ניגש אלי אחד התלמידים בקורס הברמנים ושאל אם אני מכיר את המשקה, רגע, הוא אמר אני לא זוכר את שמו, אבא שלי תמיד היה שותה אותו לאחר האוכל, נו איך קוראים לו.. יוניקם או יוניקום אני לא בדיוק זוכר את שמו. בשיעור שלאחר מכן, הוא דאג להביא את הבקבוק המדובר "אוניקום" הדז‘סטיף הלאומי של הונגריה והקיסרות האוסטרו-הונגרית משנת 1840.
את שמו קיבל המשקה, כך טוענים יצרניו, מן התגובה הספונטנית של הוד מלכותו הקיסר יוזף השני שצעק "Das is ein unicum" (זה יחיד במינו) לאחר שטעם בפעם הראשונה את המשקה מידיו של ג‘וזף צוואק (Jozef Zwac). בשנת 1847 ביקש ג‘וזף צוואק מהרשות המקומית רשיון לזקק ולמכור משקאות ואלכוהול. לאחר קבלת הרשיון התחילה משפחת צוואק את המלאכה הקשה אשר הביאה למשקה ה"אוניקום" הצלחה מסחררת בהונגריה בפרט ובעולם בכלל.

הנוסחה הסודית

ה"אוניקום" מיוצר עפ"י אותה נוסחה סודית של ד"ר צוואק המשלבת למעלה מ 40 סוגים שונים של עשבי תיבול, צמחי מרפא ותבלינים. חלקם של המרכיבים מזוקק וחלקם מושרה באלכוהול כתמצית. בסופו של התהליך מעורבבים שני החלקים יחדיו. ונכנסים ליישון בחביות עץ לתקופה של חצי שנה על מנת לאפשר לכל הטעמים להתאחד למשקה הומוגני אחיד, בעל גוף מלא ועשיר בטעמים.
משקה ה‘‘אוניקום‘‘ הנו המשקה הלאומי של הונגריה זה למעלה מ 200 שנה, בזכות העובדה כי המרכיבים הסודיים של המשקה נשמרים מוסתרים גם היום. כל הניסיונות לחקות את טעמו הסודי של המשקה נכשלו. ההונגרים מאמינים כי ל‘‘אוניקום‘‘ סגולות רפואיות רבות בזכות צמחי המרפא המושרים בתוכו ומעניקים לו סגולות של סיוע לעיכול, הגברת ערנות והוספת מרץ.

אוניקום בישראל

לאחרונה הגיעה מהפכת המשקאות המרירים גם לישראל והתופעה מפתיעה: צעירים יוצאים לבלות ומזמינים משקאות כמו "ייגרמייסטר" כמשקה מועדף ולא בזכות הסגולות הדז‘סטיפיות שלו אלא בשל טעמו המיוחד. מרשים לראות שזה הגיע גם לישראל. האם ימות המשיח הגיעו? האם הצרכן הישראלי מפתח תרבות שתייה משלו? לא ניתן להסביר את התופעה אך טוב לראות שהיא מתרחשת בארצנו הקטנה.
אז לכל חובבי הייגרמייסטר, יש לכם אלטרנטיבה נוספת: "אוניקום". תנסו אותו קפוא, או ערבבו אותו עם מספר קוביות קרח ופיסת תפוז. משקה מיוחד אשר בטעמו המריר ניתן להרגיש מתיקות סמויה וטעמים מתחלפים של עשרות עשבי תיבול. בשנים האחרונות זכה האוניקום לפרסים רבים בעולם, ביניהם, "גולדן בלנד 1998", "וורלדסטאר ווינר טוקיו 2000" ועוד.

אוניקום ניתן לשלב במגוון קוקטיילים:

יונישנפס
30 מל‘ אוניקום קפוא
30 מל‘ שנפס תפוחים קפוא
מציפים את המשקאות אחד על השני בכוס טקילה ושותים לחיים.
שיתוק מוחי
20 מל‘ אוניקום קפוא
20 מל‘ אפטר שוק אדום קפוא
20 מל‘ אבסינט קפוא
מציפים את המשקאות אחד על השני בכוס טקילה ושותים לחיים.
למידע נוסף בנושא סדנת קוקטיילים לחץ כאן