והזוכה הוא….
אחד השיאים בחייו של ברמן מקצועי זו הגעה לתחרות ברמנים , האווירה , הצבעוניות , היצירה , האתגר , הידיעה שקוקטייל שלך זכה מבין עשרות , או לפחות הידיעה שאתה שם בתחרות עם עוד ברמנים מכל הארץ משתתף ומציג את היצירה שלך , ללא ספק נותנים הרגשה טובה.
אבל , וכאן ויש אבל גדול , מי יכין אותנו לתחרות שכזו? איך אני פרח בר חדש שרק יצא לשוק יודע להתמודד מול 4 ,5 ,6 שופטים בכירים; חלקם אנשי קולינריה, חלקם אנשי מקצוע מזה שנים , שהעין שלהם והחיך שלהם יידע להבחין בין האיזון, הטעם, המרקם, הריח, טכניקת העבודה ועוד מספר קריטריונים שעליהם מתקיימת תחרות הקוקטיילים

אין אף אחד שמכין אותנו?

לא עוד , בר – מאסטר מציגים , "תחרות הברמנים של בר – מאסטר לבוגרים" ,
אז הנה אלטרנטיבה אחת ודי טובה לעמוד בפעם הראשונה כברמן מתחרה בתחרות מקצועית , התחרות התלת שנתית של בר מאסטר, בית הספר לברמנים, הינה פלטפורמה חדשה מכובדת ומקצועית שמכינה ברמנים לתחרויות הכלל ארציות האחרות ואף לעולמיות  , אז לפני שנרחיב על התחרות של בר מאסטר בואו נדבר על תחרויות ברמנים.
חברות האלכוהול השונות בעולם והמקומיות גם כן עורכות מדי שנה תחרויות ברמנים אשר תתמקד במותג כזה או אחר , חלקן תהינה תחרות קוקטיילים וחלקן יבחנו את הברמן במיומניות הפלרינג (להטוטנות בר ) , ויש כאלו המשלבות מגוון רב של פרמטרים.
תחרות ברמנים מתחילה בדרך כלל בשלב מיונים קפדני שנערך במספר מוקדים (ירושלים , תל אביב , חיפה ועוד…) משם הדרך ממשיכה לגמר , שם נפגשים הטובים בדרך כל בין 8 ל-10 ברמנים שבסופה נבחר הזוכה. בחלק מהתחרויות (בעיקר העולמיות) יש המשכיות לערים שמהם מגיע המותג.. לדוגמא- המותג בולס (חברת ליקרים הולנדית ) בתחרות זו הזוכה נוסע להולנד.
ובתחרות פינלנדיה… תנחשו? נכון.. התשובה היא פינלנד,
בשנים האחרונות זכו מדריכי בר מאסטר ברוב התחרויות שהתקיימו בישראל ואף זכו גם בתחרויות בעולם כך למשל:

יוגב מועלם מנהל ההדרכה של בר מאסטר זכה בתחרויות הבאות:

  • תחרות בולס ישראל  2009 – מקום ראשון
  • תחרות פינלנדיה ישראל 2007 – מקום ראשון
  • תחרות וולאר ישראל  2009 – מקום ראשום

דוריאן קופיט – מנכ"ל בר מאסטר

  • תחרות רמי מרטן סטייל מאסטר ישראל – מקום ראשון
  • תחרות רמי מרטן סטייל מאסטר צרפת – מקום ראשון בקטגוריית צורת ההגשה

ניצן יחיא – מדריכה בבר מאסטר

  • קמפרי ישראל  2008 – מקום ראשון
אז החוויה ללא ספק היא מעבר לרק יצירת הקוקטייל… לפעמים החוויה היא אוניברסלית ועצם הרעיון שבו אתה תגיע כמייצג של מדינה שלמה לתחרויות עולמיות, יכול לדרבן ולהשרות בנו השראה ורצון להגיע רחוק כברמנים.

בחזרה אלינו…

אז תתעוררו זה לא חלום… נמל התעופה סחיפול קצת רחוק קצת מאיתנו , ועוד לא עמדנו מול שופטים ובכלל לא הכנו קוקטייל מימיי חיינו.
השלב הראשון בדרך פונה קודם כל אל תלמידי בר – מאסטר בלבד, לאחר מילוי טופס ההשתתפות באחד מסניפי הביה"ס התלמיד יתחיל בשלב הראשון בדרך לתחרות, ובכל שלב מההתחלה עד לתחרות עצמה ילוו מדריכי בר מאסטר שיעזרו לתלמיד מרגע הכנת הקוקטייל , עמידה מול שופטים , הצגה של הקוקטייל והכנת הקוקטייל תחת לחץ עיניהם הבוחנות של השופטים.
ללא ספק נקודות שעד עכשיו לעולם לא נלמדו באף מסגרת.
לאחר השלב הראשוני ממשיכים הלאה , לבחירת הקוקטיילים שיעלו לגמר , והקוקטיילים יוכנו ויקבלו חוות דעת ראשונית ומקצועית של מנהל בית הספר ואנשי מקצוע נוספים.
הנבחרים– יעלו לגמר.

ובגמר…

ביום התחרות יגיעו המתמודדים יחד עם עוד בוגרים מקורסים מכל רחבי הארץ ליום תחרותי ושמח ביותר בסניף הראשי בהרצליה- סניף שכבר מזמן יכל להיות ללא ספק אחד הברים הטובים בארץ אך משמש לפלטפורמת לימודים ולתחרות עצמה. ביום זה תחל התחרות מלאה אנרגיות, מוסיקה, אוכל טוב , סיקור עיתונאי נרחב וחשיפה אישית לתלמיד בפני הפנים המקצועיות של תעשיית האלכוהול המקומית.
התחרות הראשונה עתידה להתחיל מסורת ארוכת שנים , שתתקיים בתאריך ה- 25 לאפריל והזוכה במקום הראשון יקבל תעודת הוקרה ו…… שימו לב…. טיסה חלומית לחו"ל!! + ערכת אלכוהול שווה במיוחד בשווי של כ- 1000 ₪ , כמובן גם המקום השני והשלישי יקבלו מתנות שוות ביותר וכל משתתפי התחרות יקבלו תעודת הוקרה על השתתפותם בתחרות.
התחרות הינה עוד דרך להקנות לבוגרי קורס הברמנים של בר מאסטר, ערכים רבים אותם לא ניתן ללמוד במהלך הקורס כגון: בטחון עצמי, יצירתיות, תעוזה ועוד…
ראו גם: קורס ברמנים בר מאסטר